מתי מבצעים השתלת שיניים ביום אחד

מתי מבצעים השתלת שיניים ביום אחד למי זה באמת מתאים ?

מתי מבצעים השתלת שיניים ביום אחד ?? המציאות מוכיחה לנו שעקירה הינה פעולה הכרחית, גם אם לא נעימה ומפחידה, וכמובן שגם לא זולה, כאשר השן הידרדרה למצב שאינו מאפשר שיקום, ומצב כזה עלול להיווצר בשל מספר גורמים כמו עששת זיהומים וחורים עששת חורים וזיהומים מביאים את הפה למצב שבו כבר לא נותרה ברירה ונדרשת עקירה, אשר תפגע בין היתר גם במראה שלו, בלעיסה ובדיבור .

למי מתאים השתלת שיניים ביום אחד ?

הביטחון והדימוי העצמי והקשר הבין-אישי נפגעים בדרך כלל כשמותירים רושם שלילי, ולכן יש לפעול מהר ככל האפשר לתיקון המצב פעולות הלעיסה והדיבור קשות יותר כאשר יש מחסור בשיניים ונוצר ביניהן חלל אלה הסיבות העיקריות לצורך שנוצר בהשתלת שיניים כבר 20 שנה רופאים משתמשים בהשתלות שיניים כשיטה מועדפת במקום בתותבות נוכל להחזיר את המראה המקורי ולשפר את הלעיסה והדיבור באמצעות שתלים דנטליים אשר נחשבים אמינים במיוחד ולכן עדיפים על תותבים עלויות ההשתלה גבוהות מאוד העלויות הכרוכות בטיפול זה מגיעות לאלפי ועשרות אלפי שקלים ולפיכך הכרחי לקבל ייעוץ רפואי מתאים לפני ההחלטה הסופית.

מתי מבצעים השתלת שיניים ביום אחד
מתי מבצעים השתלת שיניים ביום אחד

כיום ישנם מספר שיטות להשתלות שיניים כגון :

  • השתלת שיניים ביום אחד
  • שיטת אול און פור
  • שתלים דנטלים קצרים
  • השתלת שיניים ממומחשבת
  • עוד מגון רחב של שיטות בארץ בעולם

שתלים כפתרון מתקדם ברפואת שיניים

שתלים נחשבים כאמור לפתרון מועדף בזמננו בגלל מספר יתרונות שיש להם על פתרונות אחרים כמו תותבות וגשרים.
ראשית, שתלים ממלאים בקביעות את מקום השן החסרה, וכמו כן מחליפים במידת הצורך שיניים צרות במיוחד, וגם תומכים בגשר דנטלי ומשתלבים עם שיניים תותבות במטרה לשפר את היציבות, ולכן מדובר בפתרון המועדף. כדי לבצע את ההשתלות מומלץ לפנות לרופא מומחה (פרוסטודנטיסט), ולא להסתפק בשירותיו של רופא שיניים כללי

כתבה מלאה בנושא >>> קורס עזרה ראשונה שמציל חיים

כיצד נעשה הטיפול בהשתלת שיניים ביום אחד

השתלת שיניים מתבצעת לרוב בשלושה שלבים בהתחלה נכין את הלסת לקראת התקנת השתל במקום הנחוץ .
שתל מורכב מבורג של טיטניום או חומר אחר וכתר בראשו .
1. שתל עשוי מבורג וכתר ויוחדר על ידי הרופא למקום הנדרש לאחר צילום פנורמי הרופא קודח חור, ובהמשך גם מרחיב אותו כדי שיתאים למידות הבורג, ואז מחזיר את הבורג עם מכסה מתאים לחלל שנוצר, כדי שהשתל יהפוך עם הזמן לקבוע 3. אחרי כמה חודשים יכניס הרופא המטפל למקום כתר קבוע או זמני, יחליף את מכסה הבורג, ואז החניכיים יצמחו סביבו, ואז הוא מחליף את השן החסרה כפתרון קבוע.

רוצים לקרוא עוד על השתלת שיניים ביום אחד על שתלים קצרים שיטות חדשות טיפולים בהרדמה מלאה בהשתלות שיניים  ניתן לקרוא עוד קישור הבא